Ризиків дефіциту пального під час посівної немає - Агролига

В умовах війни українським трейдерам вдалося побудувати ефективну систему постачання пального, яка фактично унеможливлює рецидив браку пального, у тому числі під час майбутньої посівної кампанії.

Україні вдалося повністю ліквідувати загрозу відсутності пального. Станом на початок квітня 2022 року ми втратили 100% довоєнних джерел постачання нафтопродуктів. Це ситуація, з якою не стикалася жодна країна світу.

 Ми побудували нову розгалужену систему надходження пального. Вона склала свій перший іспит у жовтні-листопаді, коли з’явився сплеск використання генераторів.

Зараз Україна має гарний запас пального і дуже впевнено рухається у весняний сезон.

Крім того, всупереч прогнозам щодо зростання цін внаслідок ембарго, Україна відреагувала падінням вартості. У січні ціни на бензин та дизпаливо втратили 4-5 грн. Скраплений газ подешевшав майже на 15%. У лютому зберігається потенціал для подальшого зниження на 1-2 грн.

Майбутня посівна ніяк не вплине на ціноутворення пального, а сформовані запаси допоможуть українським аграріям легко пройти цей період.

Агросектор в Україні досить самодостатній: це потужні агрохолдинги, які вже мають не лише власні сховища та бензовози, а й власні танкери, щоб самостійно привозити пальне.

На жаль, треба визнати також, що багато посівних площ просто втрачено, ці землі не можна буде обробляти.

Відповідно, нам необхідно буде менше пального, ніж раніше і тому немає жодних ризиків, спричинених саме посівною кампанією.