Землеобробна сільськогосподарська техніка від PLANTER - Агролига

Понад 10 тисяч років людство займається обробкою ґрунтів.

Обробкою ґрунту називається механічна дія на неї робочими органами машин і знарядь з метою створення найкращих умов для оброблюваних рослин.

Основну обробку ґрунту (на глибину понад 16 см) проводять лемішно-відвальними плугами, як правило, після збирання попередньої культури. У посушливих районах, схильних до вітрової ерозії, для цього використовують культиватори-плоскорізи-глибокорозпушувачі і чизельні плуги.

Поверхневу обробку виконують перед посівом, у процесі або після посіву на глибину до 8-16 см дискаторами, культиваторами, боронами, катками, фрезами та комбінованими агрегатами.

Культиватор — сільськогосподарська машина для обробки ґрунту. За допомогою культиваторів здійснюється розпушування, боротьба з бур’янами, вологозбереження, підгортання. На відміну від плуга, культиватор виконує розпушування без обороту пласта.

Культиватор призначений для культивування ґрунту і повністю замінює лопату.

Після його обробітку грунт стає м’яким, коріння від бур’янів повністю знищується. Така «механізована лопата» значно полегшує працю на нашій дачній чи присадибній ділянці.

Пропонуємо більш детально ознайомитися з даними видами культиваторів.

Культиватор Polaris КШУ-8,5 (КШУ-4) призначений для ресурсозберігаючої передпосівної та парової культивації ґрунту, підрізування та вичісування бур’янів, а також вирівнювання та ущільнення поверхності ґрунту під посів.

Культиватор Polaris КШУ-8,5 – широкозахватний агрегат, призначений для сільськогосподарської поверхневої обробки ґрунту. Вирівнює поверхню оброблюваної території. Розбиває і подрібнює грудки, що утворилися, і ущільнення. Розпушує поверхневий шар родючого ґрунту. Механічним способом знищує паростки бур’янових рослин.

Дозволяючи обходитися без застосування хімічної обробки поля. Відкриває доступ до вологи, повітря і поживних речовин. Підсилює інтенсивність обмінних процесів у ґрунті.
Застосування агрегату покращує сільськогосподарські параметри оброблюваної площі. Не порушує структуру ґрунту і не перемішує пласти ґрунту.

Основними вузлами культиватора є: рама, праве і ліве крила, на яких встановлені робочі органи, катки, що прикочують, транспортний пристрій, причіп, вирівнювачі, колеса опорні і гідросистема.

Розрахований на ефективне виконання різних поверхневих ґрунтообробних процесів. Не потребує складного обслуговування, додаткових капіталовкладень. Оптимальна конструктивно-технічна технологія для сучасного великого агробізнесу.

Культиватор КПС-6 (КПС-8) суцільний призначений для передпосівного розпушування ґрунту на глибину до 12 см, а також для знищення бур’янів з одночасним вирівнюванням та подрібненням великих грудок ґрунту.

Конструкція рами та робочих органів дозволяють культиватору дуже якісно та рівномірно обробляти та вирівнювати верхній шар ґрунту.

Конструкція робочих органів забезпечує вібраційну роботу лапи культиватора, що призводить до зменшення тягового опору та збільшення швидкості обробки. Пружинний механізм також перешкоджає пошкодженню стійок та стрілчастих лап при зіткненні їх із камінням.

Особливості:

·        Забезпечує якісне розпушування ґрунту на задану глибину (5-12 см) із знищенням бур’янів.
·        Посилена сниця виключає можливість зламу причіпного пристрою.
·        Агрегатується із тракторами тягового класу 3 т.с. (Т-150, Т-150К, МТЗ-1223).
·        Застосовується на всіх видах ґрунту за рахунок своєї універсальності у вигляді множини регулювань самого культиватора та його навісного обладнання.
·        Робоча ширина захвату 6 м та 8 м, що дозволяє обробити більше площі за один прохід.

 

Як вибрати культиватор — цим питанням задаються багато власників дачних ділянок. Адже культиватор на дачі замінює фізичну силу людини. Для робіт, у саду, на городі такий культиватор використовують при вирощуванні овочів, картоплі, ягід та інших культур.
Робоча швидкість культиватора до 12 км/год. Рекомендована потужність трактора 130-150 л.

Каток подрібнювач КЗК-6 — призначений для поверхневої додаткової обробки ґрунту.  Служить для подрібнення залишків сільськогосподарських культур, таких як соняшник, ріпак, овочі. Мульчування грунту регулює температуру верхнього шару поля, перешкоджає зростанню бур’янів, а також захищає поле від вивітрювання.

За рахунок транспортних коліс КЗК-6 може швидко переїжджати з одного поля до іншого.

До особливостей цієї машини можна віднести:

  • високу продуктивність у парі з низькою експлуатаційною вартістю;
  • здатність замінити хімічні добрива на органічні;
  • можливість використання робочих секцій іншої моделі;
  • зручне транспортування з допомогою спеціальних коліс.

Каток призначений  для роботи в таких умовах:

  • діапазон температур ґрунту — від 0 ° С до +30 ° С;
  • вологість ґрунту в оброблюваному шарі — від 14% до 23%
  • твердість ґрунту в оброблюваному шарі — не більше 0,4 МПа;
  • гребнистість поверхні грунту (висота гребенів) — трохи більше 80 мм;
  • на полі повинно бути скупчень пожнивних залишків.

Не рекомендується застосовувати каток на спушених ґрунтах із вмістом курної фракції (частинки розмірами до 0,5 мм) більше 20%.