Україна за липень збільшила експорт агропродукції на 20% - Агролига

У липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн. тонн зернових, зернобобових, олійних культур та продуктів їх переробки (без урахування ріпаку).

Фактичний експорт кукурудзи зріс у липні на 84,7 тис. тонн порівняно з червнем та становив 1,1 млн. тонн. У липні 2021-го було 960 тис. тонн, оскільки традиційно в цей час сезон української кукурудзи добігав кінця.

Кукурудза продовжує домінувати в експорті аграрної продукції, її поставки в липні склали близько 41% від загального експорту зернових, зернобобових, олійних та продуктів їх переробки, без урахування ріпаку.

Частка кукурудзи почала зменшуватися з початком сезону та збирання нового врожаю.

Українські експортери почали знижувати постачання соняшнику.

Так, у липні його фактичний експорт становив 362,1 тис. тонн, що майже на 33% менше, ніж у червні цього року, адже українські переробники почали запасатися сировиною з огляду на початок роботи «зернового коридору».

Але це все одно майже вдвічі більше, ніж загальний експорт соняшнику 189,6 тис. тонн за весь попередній сезон.

Водночас експорт соєвої олії у липні знизився до 15,7 тис. тонн із 18 тис. тонн у червні.

Це також майже на 3 тис. тонн менше, ніж було завантажено іноземним покупцям у липні минулого року.

Фактичний експорт соняшникової олії становив за місяць 307 тис. тонн, що на 39,4 тис. тонн більше, ніж у червні. У той же час, це на 9% менше за показник у липні минулого року.

Щодо шротів, то у липні на зовнішні ринки Україна відвантажила 141,5 тис. тонн, що на 48,3 тис. тонн більше, ніж у червні.

Це також значно менше показника липня минулого року, коли експорт лише соняшникового шроту становив 233,6 тис. тонн.