З порту "Чорноморськ" на експорт вирушила нова партія зерна - Агролига

Нова партія українського зерна вирушила на експорт. З порту «Чорноморськ» Одеської області вийшли два судна обсягом вантажу 70 тисяч тонн.

Судно RAHMI YAGGI доставить 5,3 тисяч тонн продовольства до Туреччини, ще близько 65 тисяч тонн кукурудзи балкер-панамакс OCEAN LION доставить до Південної Кореї.

Відповідно до угоди, суховантажі, що прямують із вантажем зерна та продовольства з портів України, стають на якір у заздалегідь обговореному пункті біля входу до Стамбульської протоки.

Після цього здійснюється огляд судна представниками Туреччини, РФ, України та ООН із Спільного координаційного центру. Після цього кораблі продовжують шлях до кінцевого пункту призначення.

Станом на 8 серпня, планувалося завершити огляд ще чотирьох кораблів із 170 тис. 458 тоннами кукурудзи у Стамбулі, проте судно Polarnet, яке відбуло з України 5 серпня, досягло берегів району Дериндже в провінції Коджаелі лише у понеділок.

Судно перевозить 12 тисяч тонн кукурудзи. Загалом із чорноморських портів України за тиждень вийшло 10 суден із 305 458 тонн зерна.

Після того, як порти Одеси та Чорноморська успішно залишили відразу три суховантажні машини із зерном, українська влада розпочала роботу над повноцінним запуском «зернового коридору».

Це означає і включення в роботу ще одного порту — «Південний», звідки також мають вийти кілька суден із продукцією на експорт.

Найімовірніше, перші кораблі вирушать до берегів Туреччини з цієї точки в період з 8 по 14 серпня, тобто наступного тижня.