Брокери намагаються допомогти фермерам експортувати зерно - Агролига

Аграрний сектор після першого шоку запускається.

Ринок не стоїть на місці, а намагається адаптуватися до нових умов та шукати нові шляхи експорту української агропродукції.

За березень брокерська компанія Spike Brokers знайшла можливості для реалізації продукції для малого і середнього фермера за кордон на 50 тис. т тільки кукурудзи. Також продовжує працювати над продажем сої, соняшника та олії.

Агросектор – це продовольча безпека країни. Але варто говорити і про інше, про те, що не так очевидно для непрофесіоналів і широкого загалу, що це двигун української економіки.

Україні критично необхідно відновити експорт сільськогосподарської продукції, щоб забезпечити надходження валютних коштів, які підтримують нашу економіку та армію.

Україна до війни виробляла кількість продукції, яка у рази перевищувала внутрішні продовольчі потреби.

На сьогоднішній день основним своїм завданням міжнародні компанії бачать вивіз товару, який вже є на складах. Це призвело до паралічу ринку. Виробник залишився без товару, без грошей та можливостей реалізації своїх залишків», — пояснюють у Spike Brokers.

Зараз брокери працюють над переадресацією застряг в дорозі в порт. Наприклад, за цей місяць знайшли можливості для реалізації продукції для малого та середнього фермера за кордон на 50 тис. т лише кукурудзи.

Також продовжують працювати над продажем сої, соняшника та рослинної олії.

Нині ніхто не може точно передбачити, скільки зерна можна відправити на експорт через «Укрзалізницю». Протягом усієї історії розвитку аграрного ринку та експортної інфраструктури найбільш ефективною була логістика через порти. Це не сприяло розвитку залізничної інфраструктури та транспортування продукції через кордон.