Експорт зерна через канал Дунай-Чорне море — важливий, але він недостатній для запобігання світовому голоду - Агролига

Кілька днів тому через канал  гирла Швидке суднового ходу р. Дунай-Чорне море було відновлено прохід для суден, що перевозять агропродукцію.

Про це йдеться у заявах координатора гуманітарної допомоги ООН Мартіна Гріффітса та міністра інфраструктури Олександра Кубракова.

За словами Мартіна Гріффітса, «відкриття» судноплавства через гирло Швидке у дельті Дунаю недостатньо, лише розблокування українських портів у Чорному морі може допомогти у боротьбі із глобальним голодом.

Згідно з дослідженням ООН, Україна щорічно вирощує достатньо продовольства, щоб нагодувати понад 400 мільйонів людей, тому блокування портів створює загрозу голоду для цих людей.

«Гирло Швидке суднового ходу р. Дунай-Чорне море — це надзвичайно важливий транспортний канал, який може стати дорогим життям для тих країн, над якими нависла небезпека голоду.
Це стало можливим завдяки звільненню від російських військ острова Зміїний та роботі українських захисників.

І ми продовжуємо працювати над тим, щоб рятувати не лише Україну від російської агресії, а й світ, який путін тримає у заручниках», — додав міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Як повідомлялося, на сьогодні через блокаду морських портів, на які до повномасштабного вторгнення припадало орієнтовно 80% експорту аграрної продукції України, вивезення продовольства відбувається виключно через дунайські порти, залізничні та автомобільні пункти пропуску на західних кордонах.

Їх пропускної спроможності поки що недостатньо для повноцінної заміни морських портів.

Крім того, раніше голова Світової продовольчої програми ООН повідомив, що ООН отримує з України 40% пшениці для своїх програм з надзвичайної продовольчої допомоги.

Військово-морські сили ЗС України долучились до організації перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай-Чорне море.

Україна зараз експортує зерно лише через дунайські порти, залізничні та автомобільні пункти пропуску на західних кордонах через блокаду морських портів армією РФ.