На соціальну допомогу фермерам додатково виділили 1,5 млрд. грн - Агролига

Народні депутати ухвалили законопроект, який збільшує витрати держбюджету на 80,9 млрд гривень (№7523).

Гроші підуть на соцдопомогу переселенцям, підтримку аграріїв та підприємців та на відновлення критичної інфраструктури.

Як повідомляється на сайті парламенту за відповідне рішення проголосували 244 народні депутати.

Мінсоцполітики виділено 73,8 млрд. грн. на фінансування бюджетних програм, зокрема для надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в т.ч. на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 32,4 млрд грн та для забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищення до пенсій та дефіциту коштів Пенсійного фонду у розмірі 32,3 млрд грн.

Мінагрополітики – на фінансування нової бюджетної програми «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції» у розмірі 1,5 млрд. грн.

Мінфіну збільшено фінансування бюджетної програми «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» на 4 млрд грн.

Крім того, Міністерству розвитку громад та територій передбачено додаткове фінансування нової бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення об’єктів критичної інфраструктури в рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Проект розвитку міської інфраструктури – 2» у розмірі 1, 6 млрд. грн.

Згідно з прийнятим документом, кошти будуть направлені на:

  • соцдопомога (плюс 5,7 млрд грн);
  • субсидії на ЖКГ (плюс 3,3 млрд. грн.);
  • виплати ВПО (плюс 32,3 млрд. грн.);
  • пенсії (плюс 32,3 млрд. грн.);
  • програму підтримки фермерів та с/г виробників (плюс 1,5 млрд грн);
  • Фонд розвитку підприємництва (плюс 4 млрд. грн.);
  • «Доступні кредити 5-7-9%» (плюс 4 млрд грн) та субвенції місцевим бюджетам на відновлення критичної інфраструктури (плюс 1,6 млрд грн).

Зростання витрат відбуватиметься за рахунок збільшення показників державних запозичень на 79,4 млрд грн та надходжень від іншої допомоги, наданої Європейським Союзом, – на 1,55 млрд грн.