Україна за два кроки від досягнення угоди з росією про розблокування експорту зерна - Агролига

У Стамбулі розпочалися чотиристоронні переговори щодо вивезення українського зерна за участі делегацій України, Туреччини, ООН і Росії.

Це перші переговори України та Росії з офіційними особами ООН і Туреччини, спрямовані на те, щоб вийти з багатомісячного глухого кута щодо експорту українського зерна, заблокованого РФ.

Оскільки Україна є життєво важливим експортером пшениці та зерна, вторгнення Росії в країну спричинило різке зростання цін на продовольство, а мільйони людей зіткнулися з голодом по всьому світу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що переговори з РФ щодо розблокування експорту українського зерна знаходяться на фінальній стадії.

«Ми за два кроки від досягнення угоди з росією. Потрібно вирішити проблеми безпеки, пов’язані з російською позицією.

Ми знаходимося в заключній фазі, і зараз все залежить від росії. Якщо вони дійсно захочуть, експорт зерна незабаром почнеться», — сказав Кулеба. .

Він додав, що росія може допустити експорт українського зерна, якщо вирішить показати країнам Африки та Азії, що хоче врятувати їх від нестачі продовольства.

Міністр закордонних справ Туреччини Хулусі Акар говорив, що перемовини сфокусуються на «безпечному відвантаженні на міжнародні ринки зерна, що зберігається в портах України».

МЗС наголосило що країна виступає за те, аби питання розблокування українського зерна вирішувалося під егідою ООН.