Зеленський оголосив про готовність України до експорту зерна - Агролига

Уся країна стежить, як розвивається ситуація із зерновими морськими коридорами. Очікується, що перше судно з українським зерном вирушить з дня на день із одного з портів Одещини.

У морському торговельному порту «Чорноморськ» 29 липня завантажили українське зерно на судно-зерновоз для подальшого експорту.

Із цим процесом особисто ознайомився президент Володимир Зеленський. Як зазначив президент, Україна очікує від партнерів – представників Організації Об’єднаних Націй та Туреччини – відповідні сигнали щодо початку транспортування зерна.

Перший корабель завантажується від початку війни. Це турецьке судно. Це свідчить про те, що порт запрацював. Наша сторона повністю готова.

Усі сигнали ми передали партнерам – ООН та Туреччині, і наші військові гарантують безпекову ситуацію.

Міністр інфраструктури перебуває на прямому зв’язку з турецькою стороною та ООН, чекаємо від них сигналу, що можна починати, — наголосив президент.

За його словами, експорт зерна розпочнеться з відправлення кількох кораблів, які були завантажені, але не змогли вирушити в рейс через початок війни.

Володимир Зеленський переконаний, що розблокування експорту українського зерна дозволить уникнути дефіциту продуктів, а також голоду та політичного хаосу у країнах, яким потрібна харчова продукція.

За навантаженням зерна разом із президентом спостерігали посли країн G7, заступник голови представництва ЄС Ремі Дюфло, координатор системи ООН Оснат Лубрані.