0800 30-50-99(Бесплатно по Украине) info@agro-liga.com

Європейська Комісія внесла зміни до індикативних карт Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T), включивши до неї українські логістичні шляхи та виключивши російські та білоруські маршрути.

Це рішення є стратегічним кроком у процесі інтеграції України до ЄС та сприятиме реалізації ініціативи “Шляху солідарності” щодо експорту української аграрної продукції та доставки гуманітарної допомоги в Україну.

Зазначається, що до індикативних карт Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) внесли зміни щодо Північно-Балтійського коридору, який продовжено через Львів та Київ до Маріуполя. Також через Львів, Чернівці (Румунію та Молдову) до Одеси продовжено Балто-Чорноморсько-Егейський коридор.

Крім того, коридори Балтійське море – Адріатичне море та Рейн – Дунай проходитимуть через Львів.

У відомстві зазначають, що включення логістичних маршрутів до мережі TEN-T дозволяє залучити європейські інвестиції для модернізації транспортної інфраструктури, усунути перешкоди при проведенні логістичних операцій і підвищити якість послуг при перевезенні товарів.

Ще це дозволить отримати доступ до інструментів допомоги ЄС щодо розвитку української частини мережі TEN-T та зменшити логістичні витрати.

Також Єврокомісія виключила з мережі TEN-T російські та білоруські маршрути, а також знизила у статусі маршрути на території ЄС на стиках із цими країнами-агресорами.

Відомо, що трансєвропейська транспортна мережа (TEN-T) створюється Євросоюзом з метою з’єднати Європу із заходу на схід і з півночі на південь мережею автодоріг, залізниць, аеропортів та водних шляхів.

Розвиток транспортної системи відбуватиметься у два етапи: до 2030 року має бути завершено побудову “ключової” мережі та до 2050 року – “спільної” мережі.