Україна готує порт Одеси до відновлення роботи - Агролига

Адміністрація морських портів (АМПУ) розпочала підготовку портів Одеса, «Чорноморськ» та «Південний» до відновлення роботи у зв’язку з підписанням у Стамбулі ініціативи щодо експорту зерна та пов’язаних харчових продуктів морським шляхом.

АМП просить подавати заявки на включення судів до каравани, щоб можна було скласти плани формування.

Захід та вихід суден у морські порти здійснюватимуться шляхом формування каравану, який супроводжуватиме головне судно. В АМПУ складуть план організації морських караванів.

Відновлення роботи трьох морських портів на Одещині розпочалося після підписання у Стамбулі домовленості про вивезення українського зерна.

Щоб визначити безпечні коридори для проходу суден, працюють фахівці Центру навігації, гідрографії та гідрометеорології Військово-Морських Сил України та філії «Одеський район Держгідрографії».

Вони проводять пошуки підводних об’єктів та встановлюють спеціальне навігаційне обладнання, а також уточнюють глибини підхідних каналів у морському районі біля одного з портів Одеської області.

Водночас Військово-морські сили України продовжують нести чергування на морі та суші та готові дати відповідь на будь-які провокації та атаки противника.

У Туреччині розпочав роботу Спільний координаційний центр із безпечного експорту українського зерна.

Центр з офісом у Стамбулі контролюватиме рух усіх комерційних суден у Чорному морі, використовуючи національну інфраструктуру та інші кошти.