Українців закликають вирощувати продукти вдома та в парках для уникнення нестачі їжі через війну - Агролига

В Україні стартувала ініціатива «Сади перемоги» – всеукраїнська кампанія, спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок та спрямування всіх ресурсів для вирощування продуктів харчування для недопущення продовольчої кризи в Україні.

Внаслідок війни, яку розпочала Росія проти України, у 2022 році ми можемо недоотримати близько 42% щорічного врожаю зернових та зернобобових; 53% урожаю гречки; 68% урожаю помідорів; 36% урожаю картоплі, 46% урожаю цибулі; 45% урожаю огірків, 32% урожаю капусти; 35% урожаю буряків та багатьох інших культур, які вирощуються на наших територіях», — зазначають ініціатори.

Ініціатори закликають усіх українців засадити кожну можливу земельну ділянку у своєму домогосподарстві, на балконі чи біля будинку, а місцеві громади — мобілізувати зусилля та використати для вирощування продовольства всі доступні земельні ресурси, включаючи пустирі, задні двори, парки та галявини.

У свою чергу бізнес та міжнародних партнерів закликають допомогти українцям насінням, добривами, новітніми технологіями вирощування, пальним та технікою для обробки землі, обладнанням для переробки та зберігання продуктів.

Організатори мають намір надавати консультаційну підтримку громадам та домогосподарствам як організувати сади перемоги, як ефективно вирощувати, зберігати та переробляти вирощену продукцію, а також активно заохочувати кожного громадянина приєднатися до вирощування їжі вдома.

Крім непрямої допомоги військовим зусиллям, такі сади також розглядалися як «покращення морального духу» громадян, оскільки садівники мали змогу пишатися своєю працею та отримувати винагороду у вигляді врожаю. Сади перемоги були частиною щоденного життя тилу («домашнього фронту») цих країн», — зазначають ініціатори.

Назва кампанії відсилає до того, як прозвали овочеві та фруктові сади, висаджені під час Першої та Другої світової воєн у приватних домогосподарствах та громадських місцях у США, Великій Британії, Канаді, Австралії та Німеччині.