Новости

У цьому році Україна може зібрати близько 63 млн тонн зернових та олійних культур

урожай

Україна в умовах агресивної та брутальної війни з боку Росії все ж таки буде із зерном.

Українська зернова асоціація (УЗА) прогнозує, що Україна може отримати новий урожай зернових та олійних на рівні 63 млн. тонн.

При цьому внутрішній ринок України споживає близько 30 млн.т зернових та олійних культур щорічно.

Нагадаємо, цього року через російську блокаду морських портів Україна не зможе експортувати близько 20 млн т зерна, що буде використано як перехідні залишки на наступний маркетинговий рік.

Ячменю цього року Україна може зібрати на рівні 6,2 млн т (у 2021 р. — 10,1 млн т), тож експорт у 2022/23 МР очікується на рівні 2 млн т.

Урожай кукурудзи очікується на рівні 23,1 млн (торік 37,6 млн тонн), при цьому експорт може становити близько 20 млн тонн. Урожай соняшника очікується на рівні 9,8 млн тонн (у 2021 – 16,9 млн тонн).

Урожай ріпаку прогнозується на рівні 1,5 млн. тонн (у 2021 – 2,9 млн. тонн), при цьому експорт 2022/2023 р.р. очікується на рівні 1,3 млн. тонн. Урожай сої очікується на рівні 1,8 млн тонн (у 2021 – 3,5 млн тонн), а експорт 2022/2023 р.р. очікується на рівні 0,6 млн тонн.

Загалом експорт зернових та олійних у 2022/2023 МР очікується на рівні 35 млн т за умови, що Україна в умовах блокади чорноморських портів зможе збільшити пропускну спроможність інших логістичних напрямків, у тому числі залізничних переходів на кордонах із країнами ЄС.

На сьогоднішній день пропускна спроможність альтернативних маршрутів становить 600 тис. т на місяць.

Крім того, нинішні напрацювання уряду та громадськості у сфері логістики та експорту дозволяють розширити пропускну спроможність до 2 млн. тонн на місяць.

При цьому, щоб досягти рівня експорту 35 млн. тонн зернових та олійних на рік, потрібно ще більше розширити пропускну спроможність на кордонах ЄС до 3 млн. тонн на місяць.

Таким чином, Україна гарантовано матиме достатні запаси зерна, тоді як країни світу недоотримають значної кількості зерна з України через війну Росії проти України та зростання цін, що може викликати за оцінками ООН голод у багатьох країнах світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.