Україна ввійшла в ТОП-5 експортерів сільськогосподарської продукції в ЄС - Агролига

Україна в ТОП-5 експортерів сільськогосподарської продукції в ЄС

Україна зайняла четверте місце в ТОП-5 в рейтингу експортерів сільськогосподарської продукції в ЄС. Попередні місця зайняли Бразилія, США, Великобританія. Китай посідає п’яте місце в рейтингу. На першу п’ятірку лідерів припадає 34% від сумарної кількості імпорту агропродукції в Європейському Союзі.

У першому кварталі 2021 року експорт агропродукції з України в ЄС склав € 1,87 млрд. Це на €452 млн. або 19,4% менше відповідних показників минулого року.

Наша країна, як і Великобританія, опинилася в списку держав, чий експорт сільськогосподарської продукції в ЄС за перший квартал 2021 року значною мірою знизився порівняно з аналогічним періодом 2020 р

Падіння експорту відбулося в зв’язку зі зменшенням розмірів поставок в ЄС насіння кукурудзи та соняшнику. Важливо зауважити, що на Україну припадає 4,9% від сумарного експорту насіння кукурудзи та насіння соняшника в ЄС.

Президент групи компаній «Панда» Генадій Бобов висловив думку стосовно змін обсягів експорту агропродукції в ЄС після відкриття ринку землі в Україні 1 липня 2021 року. Він вважає, що довгоочікуване відкриття ринку землі не матиме значного впливу на обсяги виробництва та експорту агропродукції в ЄС найближчі кілька років. Це пов’язано з тим, що наразі активності в купівлі-продажу землі не спостерігається, а показники виробництва сталі.

Важливо, що зараз Європейський Союз приймає нові стандарти, що будуть стосуватися благополуччя тварин, упакування, екологізації виробленого продукту.

Очікується, що найближчим часом в ЄС знову будуть підвищуватися стандарти, які стосуються транспортних заходів. Можливо, що через два-три роки ЄС почне враховувати, якою технікою обробляли поля, які хімікати використовували.