Цукровий буряк, шкідники і боротьба з ними - Агролига

Активність шкідників цукрового буряку у 2021 році значно зросла

Цукровий буряк – це єдина сільськогосподарська культура, що дає сировину для виробництва цукру в Україні. Частка цукру в буряку складає близько 16-18%.

Комахи шкодять цукровому буряку протягом всієї вегетації. Культура має ризики бути пошкодженою такими комахами як буряковий клоп, бурякові довгоносики, бурякова щитоноска, бурякова міль, звичайна бурякова блішка.

Цього року високу активність на плантаціях буряку виявляє бурякова листкова попелиця. Її поширення – вся територія України.  Цього шкідника виявлено на 28% посівів. Менших масштабів ураження завдають гусінь совка-гама, мінуюча муха. На фоні активності шкідників, також простежується невелике ураження грибками: церкоспорозом ,фомозом, борошнистою росою, корнеїдом.

Варто приділити увагу якості води для поливу культури. Чудове рішення для цукрового буряка – вода зі свердловин з обмеженим вмістом солей кальцію та магнію. Вони погіршують ефективність пестицидів. Особливо бажано знищувати бур’яни на плантаціях.

Проблема з буряковою листковою попелицею може бути вирішена за рахунок «хижаків». Серед них хижа галиця, золотоочки, хижі кліщі, павуки, туруни. Якщо на 20-30 попелиць припадає один хижак, то обробка інсектицидами не обв’язкова. У випадку, коли в червні уражено понад 10% посівів, а в липні більш як 15%, то буряк необхідно обробити інсектицидами.

Фермерам торговий дім «Агроліга» пропонує ряд рішень для боротьби зі шкідниками цукрового буряку, а саме:

Актара  — Захищає рослини від більшості шкідників 24 дні з моменту застосування. Засіб оберігає молоді пагони, що обробили «Актарою». Діюча речовина не накопичується на бульбах. Засіб відноситься до малотоксичних речовин, що збільшує його безпечність.

Моспілан ПРО — Ефективний інсектицид проти широкого спектру комах. Його можна використовувати в період цвітіння культури. Для «Моспілан ПРО» можливе використання авіаобприскування. Інсектицидний ефект триває протягом трьох тижнів. Засіб невибагливий до погодних умов.

Карате Зеон — Використовується для захисту польових та садових культур. В складі є стабілізатор, що спрямований на захист від ультрафіолетових променів. Репелентна дія робить засіб безпечним для бджіл та ентомофагів.

Маврик — Використовується на багатьох садових та польових культурах. Застосовується під час цвітіння культур. Інсектицид спрямований на боротьбу навіть з найбільш стійкими шкідниками. Захист триває 14-21 день, засіб не має негативного впливу на медоносних комах.

Комплексний підхід навіть до такої проблемної культури як цукровий буряк зможе гарантувати рясні врожаї. Широкий вибір інсектицидів забезпечить індивідуальні потреби всіх фермерів.