Аграрії можуть недоотримати 30% врожаю - Агролига

Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів щодо посівної та отримання якісного врожаю.

Через нестачу гербіцидів, фунгіцидів та інших засобів захисту рослин (ЗЗР) українські аграрії можуть цього року втратити до 30 відсотків урожаю сільгоспкультур.

Подібну проблему не виключають навіть великі агрофірми. Зокрема, це підтвердила представник національного підрозділу СЗР китайської хімічної компанії «Сінгента», що недавно стала в Україні, Лідія Озерова.

Якщо не контролювати бур’яни та не вносити гербіцид, можна взагалі втратити до 30% урожаю. Фермери знають про це і, думаю, використовуватимуть альтернативи. Головне зараз відсіятися в правильні терміни і максимально захиститися від бур’янів.

Дефіцит фунгіцидів дуже критичний для озимих та соняшника, оскільки впливає на якість зерна та олійність соняшника. Може бути 10-15% втрати врожаю По соняшнику ще є час, щоб знайти альтернативні варіанти.

Без належного захисту одержати високий якісний урожай неможливо, коментує ситуацію генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластен.

Він додає, що цього року забезпечити належний рівень технології повною мірою для більшості аграріїв не вдасться через вимушену економію.

Окрім дефіцитних позицій ресурсів для посівної, сільгоспвиробники мають ще одну важливу проблему — вони не змогли продати зернові та виручити кошти, на які розраховували.

Сьогодні експортувати зернові немає можливості, оскільки паралізовано всю портову інфраструктуру.

Побоювання щодо дефіциту хімікатів та проблем із урожаєм пов’язані з військовими діями в Україні, через які обмежений доступ до ЗЗР, а родючі поля стали зоною бойових дій.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства раніше наголошували, що насінням та добривами українські сільськогосподарські товаровиробники забезпечені на 80-90%, щодо ЗЗР та пального — питання потребує вирішення.