Значне скорочення імпорту та експорту українських товарів внаслідок війни - Агролига

У березні 2022 року експорт українських товарів скоротився вдвічі, а імпорт — більш ніж утричі, повідомили у Міністерстві економіки України.

Особливо постраждав вивіз металів та сільськогосподарської продукції.

Обсяг експорту низки товарів з глибокою переробкою практично не змінився порівняно з довоєнним часом.

У той час як у лютому держава експортувала 13,1 млн тонн товарів вартістю $5,3 млрд. Наразі головними статтями експорту є руди, кукурудза, феросплави та олія.

Міністерство констатує суттєве скорочення експорту металу. Зокрема, експорт плоского прокату впав майже у 10 разів – з 437 тис. тонн у лютому до 47 тис. тонн у березні.

«За деякими позиціями металургії експорт не вироблявся взагалі. Це пов’язано насамперед із фізичною руйнацією металургійних об’єктів та зупинкою виробництва», — прокоментувало міністерство.

Обсяг експорту України в березні становив 5,97 млн ​​т на суму $2,7 млрд. У той час як у лютому держава експортувала 13,1 млн т товарів вартістю $5,3 млрд. Наразі головними статтями експорту є руди, кукурудза, феросплави та соняшникова олія.

У березні Україна експортувала 1,1 млн. т кукурудзи, 309 тис. т пшениці, 118 тис. т соняшникової олії, 40 тис. т соєвих бобів. Це вчетверо менше, ніж у лютому.

Водночас через російське вторгнення значних втрат зазнав імпорт України. Якщо у лютому держава імпортувала 5 млн тонн товарів на суму $5,9 млрд, то у березні – 1,6 млн тонн вартістю $1,8 млрд.

Сьогодні найважливішими статтями імпорту в Україну є газ, нафта, нафтопродукти та вугілля.

Водночас, за багатьма позиціями товарів із глибоким переробленням обсяг експорту залишився на рівні минулого місяця і навіть збільшився. Це, наприклад, кабельна продукція, експорт якої становив $111 млн ($130 млн у лютому) або листи облицювальні з дерева — $32 млн проти $26 млн у лютому.

Щоб протистояти цьому, Україна збільшує пропускну спроможність залізничного, автомобільного та річкового транспорту на західному кордоні України залучаючи виробників, трейдерів, транспортні компанії.

Залишків базових сільськогосподарських культур в Україні достатньо, щоб забезпечувати експорт. Крім того, початок посівної кампанії вселяє стриманий оптимізм на майбутній урожай.