Правильний підхід до вибору насіння починається з планування майбутніх посадок та розмітки земельної ділянки.
Це необхідно для того, щоб уберегти себе від необдуманих покупок та подальших роздумів, куди визначити спонтанне придбання.
Особливо це стосується тих, для кого садівництво – хобі. Фермери, котрим земля є джерелом харчування, схильні відповідальніше підходити до організації посадкових робіт.
Дачникам-новачкам краще дотримуватися наступних правил купівлі насіння:
· Овочеві культури краще купувати у першій половині року, з лютого до початку літа. |
· Квіти-однолітки купують із січня до травня. |
· Багаторічні квіти набувають із вересня. |
· Цибулинні та клубні рослини купують заздалегідь, восени. У цей період року ціна на них набагато нижча, а сам матеріал для посадки чудово збережеться до початку сезону розсади. |
· Кількість насіння в упаковці. Виробник посівного матеріалу, який поважає себе та покупця, вказує не вагу в грамах, а кількість насіння в упаковці. Це дозволяє порахувати, яке насіння і в якій кількості потрібне для посіву. |
· Схожість посівного матеріалу. Виробник не може гарантувати 100% схожість насіння, який би не був хороший продукт. Але 80% і вище — це найвищий показник схожості. Звертайте увагу на цей показник під час вибору посівного матеріалу. |
· Опис сорту/гібриду. На упаковці має бути вказано короткий опис сорту чи гібриду. Воно містить інформацію про переваги та особливості такого сорту. В описі овочевих культур наведено і рекомендації щодо застосування. |
Роблячи вибір насіннєвого матеріалу, важливим є фактор умов, у яких планується вирощування. Посадка насіння овочів у закритий і відкритий грунт має свої відмінності, насамперед терміни вегетації.
Тепличні культури, розвиваючись у теплиці, отримують більше часу на формування та дозрівання плодів, тому що в умовах закритого ґрунту раніше висіваються.
Для теплиці є свій посівний матеріал, часто це індетермінантні рослини, які більше ростуть у висоту і компактно розміщуються на невеликій площі під укриттям, багато цвітуть і плодоносять.
Проте високорослі культури — це не правило, багато низькорослих відмінно зарекомендували себе в теплицях. Вибір залишається за овочівником. У відкритому ґрунті можна садити високоврожайні витривалі сорти, невибагливість яких доведена.
Головним фактором, який відповідає за правильний вибір насіння, є упаковка.
Перше, на що варто звернути увагу – це якість матеріалу та поліграфічної роботи. Папір має бути щільним і цілим, а зображення та написи – чіткими.
Крім того, упаковка повинна надавати споживачеві таку інформацію:
- найменування, логотип та контакти виробника;
- найменування сорту, ідентичного у списках державного реєстру;
- опис представника культури, а також зазначення основних агротехнічних вимог до посадки та догляду;
- кількість насіння. Вказується у штуках чи грамах;
- номер партії товару;
- абревіатура відповідності державним стандартам;
- дата фасування та термін придатності.
У вирощуванні овочів, квітів та інших культур важливо все: спосіб, термін посіву, догляд за рослинами та вибір посівного матеріалу.
Від якості насіння, яке ви вибрали, залежить подальший розвиток та плодоношення культури.
Не бійтеся дізнаватися більше про виробника і магазин, читайте докладну інформацію про насіння перед тим, як купити його. Тільки знаючи докладно про особливості вирощуваної культури, терміни посіву та догляду, ви отримаєте міцні, здорові рослини, які порадують урожаєм.