Весняна посівна в Україні вже розпочалася. Аграрії у 11 областях вийшли у поле - Агролига

Прогнозовані площі посіву основних ярих культур під урожай 2022 року на контрольованій Україною території становлять 5 990 тис. га, що на 1 689 тис. га менше за показник минулого року.

Аграрії Одеської області розпочали сівбу ярих культур, засіяно ярим ячменем 30 тис. га площ із 750 тис. запланованих.

На Миколаївщині продовжують підживлення озимих культур і починають сівбу гороху.

Також зазначається, що, за даними Миколаївської облдержадміністрації, аграрії області забезпечені насінням на 70%, Одеської області – майже на 80%. Крім того, забезпеченість засобами захисту рослин та пальним на Одещині становить відповідно 62% та 46%. Наразі посівна кампанія розпочалася на 2% українських угідь.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі інформаційного телемарафону.

«Зараз посівна почалася на 2% територій, тому що в Україні лише відійшли нічні морози. Але готовність висока», — наголосив він.

Посів озимих культур на зерно під урожай 2022 року був проведений на площі 7,7 млн ​​га, що на 0,4 млн га більше за показник 2021 року в тому числі:

  • пшениці та тритикале посіяно 6,5 млн га, що 0,4 млн га більше за показник 2021 року;
  • жита – 159 тис. га, або на 34 тис. га більше;
  • ячменю – 1 млн. га, що на 45 тис. га більше.

Посів озимого ріпаку проведено на площі 1 024 тис. га, що на 143 тис. га більше за показник 2021 року

Вже сіють ранні ярі культури — пшеницю та овес. Також незабаром відбудеться висадка овочевої групи, зокрема класичного борщового набору – це морква, буряк, цибуля, капуста, картопля.

В Україні близько 30 млн га с/г угідь. Частина з них зараз, на жаль, замінована. Але ця площа не є критичною з точки зору виконання посівної та гарантій продовольчої безпеки як Україні, так і тим державам, в які ми експортували свою продукцію.

Через російську агресію площі посівів в Україні можуть зменшитися на 30%, що негативно позначиться на продовольчій безпеці країн, які традиційно імпортують українську аграрну продукцію. Це близько 100 млн людей у ​​країнах Північної Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії.