Українські агрокомпанії можуть вийти з кризи ще більш сильнішими - Агролига

Котирування акцій українських агропродовольчих компаній наприкінці минулого тижня зросли на тлі угоди щодо розблокування експорту зерна з України через Чорне море.

У 2-му та 3-му кварталах результати цих компаній можуть опинитися під великим тиском.

Але вони мають шанс розпочати покращення наприкінці третього кварталу і можуть вийти з поточної кризи сильнішими.

Наприкінці минулого тижня котирування «Кернела» зросли приблизно на 14%, «Астарти» — майже на 7%, ІМК — на 1%. Індекс, який об’єднує українські компанії, додав близько 5,6%.

Якщо компанії за два чи три місяці — саме стільки часу може зайняти розмінування коридорів — зможуть відновити вивіз зерна, то ті запаси, які мають на балансі, вони зможуть перевести в готівку і мати кошти для подальшої діяльності замість використання кредитування.

Тим більше що ціни на зерно високі, навіть незважаючи на недавню корекцію.

Фермери захочуть швидко позбавитися своїх запасів, запропонувавши велику знижку до світових цін, щоб забезпечити кошти для посіву і збору врожаю, а також складських потужностей.

Кінець третього кварталу, четвертий квартал та початок року — це періоди, коли результати агрокомпаній можуть покращитись.

У другому-третьому кварталі обсяги, ймовірно, все ще будуть дуже слабкими, а результати будуть під великим тиском.

Хоча ринкова кон’юнктура зараз дуже сприятлива, а інформація про домовленості щодо розблокування портів підтримує акції компаній, через кілька місяців інвесторам доведеться поставити запитання, чи виконують сторони угоди її припущення. Однак є шанс, що компанії вийдуть із поточної кризи сильнішими.