В Україну везуть обладнання для тимчасового зберігання врожаю - Агролига

Україна очікує від міжнародних партнерів на прибуття спеціального обладнання для тимчасового зберігання зерна приблизно на 10-15 млн. тонн зерна.

У серпні планується розпочати процедуру розподілу.

Про це на прес-конференції розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Такої кількості обладнання буде достатньо для того, щоб за існуючих темпів експорту зберігати цьогорічний урожай, вважає заступник міністра.

За прогнозами Висоцького, цьогорічний урожай очікується на рівні 52 млн. тонн зернових і приблизно до 13-15 млн. тонн олійних культур.

Технологія зберігання зерна у рукавах – не нова та практикується багатьма українськими господарствами понад 10 років.

До 24 лютого щороку в Україні зберігалося в рукавах від 5 до 6 млн. тонн зернових, це своєрідні полімерні мішки.

У таких герметичних рукавах зерно може зберігатись протягом 12-17 місяців, проте деякі виробники розповідають, що зерно може зберігатись до двох років. Рукави мають різні технічні параметри, але остаточні характеристики залежать від виробника.
Діаметр може становити від 2,4 до 2,7 м; довжина від 30 м до 90 м; товщина матеріалу від 200 мкм до 250 мкм.

«Міністерство звернулося до урядів США, Канади, Великобританії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання.
Попередні результати: перша партія вже йде в Україну», — заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич.

«Друга опція, що застосовується в Канаді та США – так звані тимчасові силоси, або зернові кільця. Це велике металеве кільце, що кріпиться на звичайному майданчику, на поверхню стелиться спеціальний матеріал, що не пропускає вологи, а зверху він закривається спеціальним тентом, що зберігає зерно від довкілля.
Один такий силос приблизно вміщує 5 тис тонн зернових», – пояснив Дмитрасевич.

Слід зазначити, що поліетиленові рукави вже виявили себе рятувальниками агросектору в Аргентині. Фактично через зручність та дешевизну рукава в цій американській країні дали поштовх розвитку сільського господарства. В Аргентині щороку у рукавах зберігають близько 42 млн. тонн зернових.