В Україні планують запустити страхування озимих із держпідтримкою - Агролига

Міністерство аграрної політики та продовольства планує запустити страхування озимих з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків.

З цією метою підготовлено проєкт наказу «Про стандартизований страховий продукт для страхування озимих зернових сільськогосподарських культур з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків на весь період вирощування».

Як зазначається, метою проєкту наказу є визначення порядку та умов страхування, в тому числі форми документів та істотні умови договору страхування озимих зернових сільськогосподарських культур з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків на весь період вирощування.

Проєктом документа передбачено затвердження, зокрема:

  • Істотних умов договору страхування озимої зернової с/г культури з держпідтримкою від с/г страхових ризиків на весь період вирощування;
  • Умов страхування озимих зернових с/г з держпідтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків на весь період вирощування;
  • форми Заяви на страхування озимої зернової с/г культури з держпідтримкою від с/г страхових ризиків на весь період вирощування;
  • форми Переліку ділянок посівів застрахованої культури;
  • форми Акта огляду посівів застрахованої культури та інструкції по його заповненню;
  • Страхових тарифів для страхування озимих зернових с/г з держпідтримкою від с/г страхових ризиків на весь період вирощування.
    Цей наказ набере чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

Прогнозується, що прийняття цього наказу забезпечить визначення порядку та умов страхування озимих зернових с/г культур з держпідтримкою від с/г страхових ризиків на весь період вирощування.