В Україні вперше приватизували морський порт - Агролига

Фонд державного майна успішно провів приватизаційний онлайн-аукціон у державній системі «Прозорро.Продажі» морського порту вперше за часи незалежності України за 201 млн гривень.

Це перший випадок приватизації морського порту в Україні, зараз порт Усть-Дунайськ працює лише на 5% своїх потужностей. Він потребує приватних інвестицій.

Фінальна пропозиція за порт перевищила у 3,3 рази стартову ціну 60 млн. грн. Це стало можливим завдяки конкуренції серед підприємців, котрі хотіли придбати порт – за нього змагалися 8 інвесторів.

Переможець має сплатити вартість лоту протягом 20 робочих днів.

До Великої війни про «Усть-Дунайськ» майже всі забули, але він одним з перших відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення російської армії.

Порт має великий потенціал для розвитку експорту українського продовольства, але для цього необхідні інвестиції, які може принести приватний бізнес.

З 1 квітня порт відновив роботу і відтоді перевалив на експорт 153 тис. тонн зерна та 58,3 тис. тонн імпортних споживчих товарів за проектної спроможності 4,1 млн тонн.

Порт складається з трьох активів — самого порту у м. Вилкове на Одещині, портопункту «Кілія» в однойменному місті та бази обслуговування спеціальних суден ліхтеровозів на острові Шабаш.

Безпосередньо вантажно-розвантажувальні роботи проводяться в портопункті Кілія, розташованому на 54 км. річки Дунай. Паспортні глибини біля причалу – 3 м, фактичні – 1,5 м.

У 2022 році Україна в 42 рази збільшила експорт зерна по Дунаю. За 11 місяців поточного року три порти на Дунаї обробили 14,5 млн. тонн різних вантажів. При цьому порт Усть-Дунайськ обробив 662 тис. тонн (1314,7%).