0800 30-50-99(Бесплатно по Украине) info@agro-liga.com

Влада Польщі  30 січня на раді ЄС з сільськогосподарських питань добиватиметься відновлення мит на кукурудзу, що імпортується з України, а в майбутньому – і на іншу сільськогосподарську продукцію.

За словами міністра сільського господарства республіки Януша Ковальського, Польща вже формує коаліцію з цього питання за участю інших країн ЄС.

У період із січня по жовтень 2022 року імпорт кукурудзи з України становив 1,4 млн тонн. За той же час польський експорт кукурудзи становив 3 млн. тонн, що вдвічі більше, ніж за той же період 2021 року.

“Це вказує на те, що більша частина кукурудзи з України експортується далі, але проблема існує”, – зазначив він, пояснивши, що Польща самостійно не може ввести мита, потрібне рішення ЄС, яке до 5 червня 2023 року ухвалило рішення про лібералізацію торгівлі сільгосппродукцією з Україною та запровадив нульові ставки по митах на певні українські продукти.

“Після завершення періоду лібералізації торгівлі на нас чекає дуже жорстке рішення про те, що робити далі”, – зазначив Ковальський.

“Як міністерство сільського господарства ми прагнутимемо до того, щоб виключити з пакету з лібералізації частину продуктів, захистити польське птахівництво, польські яблука та сектор переробки соків”, – додав він.

Робота з цього питання вже ведеться у Мінсільгоспі.
У чинному Регламенті є захисне застереження, яке дає Польщі можливість подати запит до Європейської комісії для ініціювання офіційної процедури розслідування, якщо є ознаки обмеження інтересів польських фермерів.

Як зазначив Ковальський, польський уряд має захищати інтереси польських аграріїв та вимагати від ЄС, наприклад, фінансування складської інфраструктури чи компенсацій для фермерів, які зазнають втрат з геополітичних причин.