Мито на експорт соняшника прив'яжуть до ринкових цін - Агролига

Верховна Рада України на засіданні 12 січня ухвалила за основу законопроект, яким змінюються умови розрахунку мита на вивезення з України олійних культур, живої худоби та шкіряної сировини.

Базою оподаткування для таких товарів є їхня митна вартість, тобто ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі або рахунку-проформі.

Згідно зі статистичними даними Держмитслужби, понад 70% товарів, на які встановлено адвалорні ставки вивізного мита, вивозилися за межі митної території України за митною вартістю, яка нижча за ціну товару, встановлену на зовнішньому ринку на аналогічні (подібні) товари.

В даний час законодавство України не дозволяє здійснювати митним органам контроль за правильністю визначення митної вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України у митному режимі експорту, що призводить у багатьох випадках до заниження бази оподаткування вивізним митом та не надходження у повному обсязі сум експортного мита до Державний бюджет України.

Запропоновані зміни дозволять зробити ефективнішим контроль митних органів за правильністю визначення митної вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України.

«Законопроект №8274 дозволить оподатковувати будь-яку сировину, виходячи з її ринкової вартості, а не з урахуванням тієї заниженої вартості, яку надають «чорні експортери».