В Україні з початку війни оголошено земельних аукціонів на 300 млн. грн. - Агролига

З моменту введення воєнного стану у системі Prozorro відбулися 643 аукціони з оренди та продажу земельних ділянок на загальну суму 300 млн грн.

Зазначається, що за цей час було оголошено 197 нових земельних аукціонів: 80 – з оренди, 91 – з продажу, 26 – з продажу з переважним правом.

Загальна оголошена вартість виставлених на торги під час війни земель – 74 млн. грн.

Всього з моменту запуску ринку землі в системі «Prozorro.Продажі» оголошено 5 232 аукціони, що включають оренду та продаж землі. Загальна площа всіх земельних лотів становить 27,6 тис. га, а їхня вартість — 1,52 млрд грн.

Загальна кількість організаторів — 650. Зростання ціни на торгах сягає понад 200%.

Аукціонів з оренди землі в системі оголошено 3320 і охоплюють вони майже 24 тис. га. Загальна вартість таких лотів – 123 млн. грн.

Стартова вартість лотів висока в Одеській, Львівській, Кіровоградській, Хмельницькій, Дніпропетровській областях – від 8 тис. до 19 тис. грн. за 1 га.

Аукціони з продажу землі оголошені 1912 року. Їхня стартова загальна вартість — 1,4 млрд грн. Охоплюють площу 3,6 тис. га.

У Львівській, Київській, Закарпатській, Одеській, Волинській областях зафіксовано найвищу стартову вартість лотів із відчуження землі.

Верховна Рада дозволила не проводити аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності на період воєнного стану.

Але це не стосується всіх інших видів земель — операції з ними мають проводитись і надалі в Prozorro.