Мінагрополітики та Мінекономіки можуть знову об'єднати - Агролига

Міністерство аграрної політики та продовольства заплановано до кінця 2022 року об’єднати з Міністерством економіки та створити Міністерство економічного розвитку та інновацій.

Зазначається, що згідно з Загальним планом трансформації виконавчої влади в Україні, яке є у розпорядженні видання, об’єднані міністерства входитимуть до блоку “Економічне зростання та інновації”.

Серед поставлених цільових показників діяльності об’єднаного відомства буде зокрема поглиблення переробки та збільшення експорту агропродукції.

Наразі 20 міністерств планують трансформувати в 12.

Об’єднання зокрема має активізувати:

  • приватизацію державних підприємств,
  • впровадження ринку земель сільськогосподарського призначення,
  • детенізацію земельних відносин та аграрних ринків,
  • впровадження інновацій в аграрному секторі,
  • лібералізацію трудових відносин та збільшення кількості легальних робочих місць.

Об’єднання міністерств має як бюрократичний, а й стратегічний характер. Нам критично важливо почути ключових стейкхолдерів.

Ми плануємо проведення координаційної зустрічі з представниками аграрного сектору для визначення болючих точок та перспектив», – про це заявив Тимофій Мілованов, який очолив нове Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Об’єднання Міністерства економічного розвитку та торгівлі з Міністерством аграрної політики та продовольства у єдине відомство дозволить прискорити приватизацію та запуск ринку сільгоспземлі.