Україна та ЄС підписали "транспортний безвіз" - Агролига

У французькому Ліоні в середу Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом, відому також як «транспортне безвезення».

Транспортний безвіз» дозволяє визнавати українські посвідчення водія та скасовує необхідність отримання перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх і транзитних перевезень до держав ЄС.

Ця угода діятиме протягом одного року з можливістю пролонгації.

«В умовах повномасштабної війни та блокування українських портів обсяг експорту автомобільним транспортом і, як наслідок, потреба в дозволах на міжнародні перевезення за деякими напрямками зросла в кілька разів», — зазначили в Мінінфраструктурі.

Переговори про запровадження «транспортного безвізу» тривали недовго,з осені минулого року. Додатковим поштовхом до прискорення процесу стала блокада окупантами українських морських портів та пошкодження транспортної інфраструктури.

У таких умовах попит на дозволи на міжнародні перевезення за деякими напрямками зріс у кілька разів.

З  моменту підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС у 2016 році товарообіг із країнами Євросоюзу зріс майже вдвічі, а кількість вантажоперевезень автомобільним транспортом – на 42%.

Водночас кількість дозволів на міжнародні перевезення в окремі країни ЄС не лише не збільшувалася, а й навіть скорочувалася. Щороку це призводило до великих втрат як українських перевізників, так і економіки країни загалом.