Ветконтроль затримує український агроекспорт на кордоні з Польщею

Товаропотік с/г продукції через автомобільні чи залізничні пункти пропуску на Волині у 2022 році збільшився у 19 разів, а кількість оформлених митними постами продовольчих товарів (1-24 груп УКТ ЗЕД) в режимі «експорт» зросла у 10 разів.

Керівник Волинської митниці Юрій Іваськів вказує, що проблеми в роботі польських ветеринарів стали важливим питанням для аграріїв-експортерів.

Митниця піднімала це питання на міжнародних зустрічах, але польська сторона зазначила, що зупинка видів державного контролю не є можливою через протиріччя з законодавством Європейського Союзу.

Відповідні види контролю можуть проводитись лише на кордоні.

Ця ситуація призвела до того, що в середньому за добу до «Дорогуська» з «Ягодина» пропускають обмежену кількість вантажівок з товарами продовольчих груп.

Враховуючи, що товари зернової групи підлягають ветеринарному контролю і процедурі дослідження, час очікування може бути тривалим.

Юрій Іваськів також нагадав виробникам сільськогосподарської продукції про нові вимоги Митного кодексу, які наберуть чинності в листопаді 2023 року.

Він рекомендував виробникам вже зараз звернути увагу на можливість оформлення митних спрощень або статусу авторизованого економічного оператора, що спростить процедури експорту на європейський ринок.