Єврокомісія ще не знайшла рішення проблеми українського зерна

Єврокомісія продовжує переговори з Україною і п’ятьма країнами Східної Європи про майбутні заходи щодо імпорту українського зерна.

Поточні обмежувальні заходи, що стосуються імпорту зерна з України, закінчуються 15 вересня.

Прес-секретар Єврокомісії, Міріам Гарсія Феррер, наголосила, що наразі зарано робити прогнози про те, що станеться після закінчення терміну обмежувальних заходів.

Однак вона зазначила, що Єврокомісія уважно стежить за ситуацією і регулярно перевіряє дані про імпорт зерна, що публікуються щомісяця.

Переговори також ведуться з сусідніми країнами і націлені на те, щоб забезпечити можливість вивезення українського зерна.

Особлива увага приділяється поліпшенню транспортної ситуації для полегшення цього процесу.

Обмежувальні заходи щодо імпорту було запроваджено для надання часу на розв’язання проблем, що виникли, та пошук рішення, що дає змогу українському зерну успішно вивозитися.

У рамках спеціальної координаційної платформи, на якій уже проведено п’ять зустрічей, обговорюють шляхи поліпшення пропускної спроможності транспортних маршрутів, відомих як «шляхи солідарності».

На платформі присутні Україна, можливо Молдова, і п’ять сусідніх країн, які співпрацюють з Європейською комісією.

Важливо також забезпечити логістичні рішення для забезпечення належного транспортування зерна.

Гарсія Феррер наголосила, що підтримка та солідарність з Україною є ключовими елементами, щоб переконатися, що зерно зможе надходити до своїх призначень, чи то країни ЄС, чи то світові ринки, для забезпечення продовольчої безпеки.