Пестициди – отруйні речовини, що використовуються для знищення шкідників та збудників хвороб рослин, а також різних паразитів, бур’янів, шкідників зерна та зернових продуктів, деревини, виробів з бавовни, шерсті, шкіри, ектопаразитів домашніх тварин, переносників небезпечних захворювань людини та тварин.
По суті це отруйні хімічні речовини, які люди ретельно і свідомо вносять у навколишнє середовище для того, щоб зруйнувати або припинити розмноження живих організмів — йдеться про комах, бактерій, та інших організмів, які завдають шкоди рослинам і тваринам.
Є окремі випадки, коли агровиробники порушують регламент використання засобів захисту рослин, технології внесення, дотримання санітарних норм.
Препарати не відповідають маркуванню та сертифікації, помилки у дозуванні.
Держпродпотебслужбі доручено посилити контроль за використанням та ввезенням засобів захисту рослин.
Нагадаємо, в Україні масово гинуть бджоли. Пасічники переконані: це через дешеві отруйні пестициди, якими обробляють поля фермери.
За оцінками вчених, третина сільськогосподарської продукції світі виробляється завдяки застосуванню таких коштів. Без пестицидів втрати врожаїв плодів, овочів та зернових досягали б від 30% до 100%. Ці речовини є невід’ємною складовою сучасних технологій вирощування продуктів.
Аграрні корпорації активно використовують деякі надзвичайно токсичні пестициди, які давно заборонені в Євросоюзі.
Зазначається, що 21 жовтня 2021 року парламент ухвалив Закон України № 1822-IX, яким було встановлено вимоги до виробництва дитячого харчування та максимальних рівнів залишків пестицидів у таких продуктах.
Загалом для того, щоб зняти загрозу, яка пов’язана із шкідливими речовинами для України, держава має максимально стимулювати перехід сільського господарства до безпечних інноваційних технологій.