А ви знали коли слід сіяти кукурудзу в певних регіонах? - Агролига

Кукурудза містить у зернах цілий комплекс корисних речовин, необхідні для нормального функціонування організму людини. До того ж кукурудза смачна, а цукрова особливо, як у сирому вигляді, так і у вареному. Виростити кукурудзу легко на будь-якій ділянці.

Не зважаючи на те, що найчастіше кукурудзу висаджують у промислових цілях, існують садівники-городники, які вирощують культуру на своїй присадибній ділянці. Приголомшливий смак та корисність, що містяться в м’якоті рослини, дозволяють заповнити нестачу вітамінів, макроелементів та мінералів у щоденному раціоні.

В середньому на сівбу кукурудзи українські аграрії мають близько 20 днів.

Першим стартує Південь (12-15 квітня), у центральних областях ці строки зміщуються до 17-20 квітня, а вже після 20 числа розпочинають північні і західні регіони.

Кукурудза належить до теплолюбних культур, у південних областях її висівають одразу на постійне місце. В інших регіонах для отримання врожаю кукурудзи застосовують розсадний спосіб.

На якість розсади впливає багато факторів: погодні умови поточного року, температура ґрунту та повітря, особливості регіону, фази Місяця.

Сприятливі дні для посадки кукурудзи у 2022 році за місячним календарем:

  • березень – з 7 до 20;
  • квітень – з 6 до 18;
  • травень – з 6 до 18;
  • червень – з 4 до 16.

Ця культура любить тепло і гарне освітлення, тому не рекомендується поспішати і сіяти її дуже рано.

Перед тим, як сіяти кукурудзу, слід дочекатися прогрівання ґрунту, стандартна посівна проводиться при досягненні показників 10-12 °C на глибині 10-15 см.

Але з урахуванням прискореного потепління, рекомендовано раннє закладання насіння.

Для лісостепової та лісової зон достатньо прогрівання ґрунту до стійких 8 °C. У степу потепління агресивніше, тому висадку можна здійснювати при температурі ґрунту в 6-8 °C.

Критичний щодо факторів життя період для кукурудзи настає у фазі цвітіння. Тому на пізніх термінах посіву цвітіння ранніх та середньостиглих гібридів припадає на третю декаду липня, а середньостиглих та середньопізніх – навіть на початок серпня, коли температура повітря досягає помітки вище 30°С, відносна вологість повітря знижується до 30% і менше, а ґрунт прогрівається на відкритій від рослин поверхні до 60°.

За таких умов життєздатність квіткового пилку триває 2-3 години, погіршується запилення та запліднення, що призводить до зменшення кількості зерна на качанах – через зерницю.

Важливою передпосівною операцією є правильна підготовка насіння кукурудзи до сівби в домашніх умовах. Найчастіше це калібрування, протруювання і пророщування. Якщо посадковий матеріал був придбаний у магазині, то останні дві операції не проводять.