Торгівельні відносини України з Казахстаном враховуючи теперішні події - Агролига

Україна є одним з основних торгових партнерів Казахстану, проте останніми роками обсяги взаємної торгівлі знижуються.

Торгові зв’язки між Казахстаном та Україною з кожним роком стають менш міцними. Особливо це стало помітно останніми роками. За час президентства Порошенка торгівля між країнами знизилася вдвічі, а частка України у зовнішній торгівлі Казахстану скоротилася у 1,5 рази.

Товарообіг між Казахстаном та Україною становить менше ніж 800 мільйонів доларів. У 2020 році експорт із Казахстану в Україну становив 426,1 мільйона доларів, імпорт до Казахстану з України – 341,9 мільйона доларів.

Експерт із питань міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілля Куса прогнозує, що ситуація в Казахстані навряд чи суттєво вплине на ситуацію навколо України.

Українська влада утримується від поспішних висновків та коментарів щодо ситуації в Казахстані.

Україна значно скоротила торгівлю з Казахстаном, у тому числі й в енергетичній сфері. Товарообіг України та Казахстану поступово знижувався вже довгі роки, тож нинішня ситуація в Казахстані серйозно не вплине на ціни в Україні.

Посол Казахстану в Україні заявив, що сукупний товарообіг між двома країнами збільшився на 58%. Також дипломат наголошував, що Україна залишається важливим партнером.

При цьому в Державній службі статистики нещодавно заявили, що за 10 місяців минулого року обсяг експорту з України до Казахстану збільшився на 30% і перевищив 350 млн. дол.

Казахстан постачав в Україну близько третини зрідженого газу, який споживається у нас. Хоча останнім часом постачання було скорочено через зростання попиту на газ у самому Казахстані.

Подальше скорочення або повна зупинка постачання може призвести до дефіциту зрідженого газу в Україні та зростання цін на нього.