До 2022 року Україна підходить з гарним зростанням у сільськогосподарському виробництві та одночасно зі зниженням споживання населенням аж до масового недоїдання.
Через масовий експорт агрохолдингами аграрної продукції ціни на неї в Україні значно зросли.
Україні доведеться імпортувати борошно з Туреччини, а хліб та борошняні вироби в країні значно подорожчають.
За рік у країні суттєво зросли ціни на продукти харчування, у тому числі – на соціально значущі: найбільше подорожчали яйця – більш ніж на 54%, олія – на 35% та цукор – на 34%.
Інші ж овочі або додали в ціні (іноді значно, наприклад, томати подорожчали на 18-27 грн/кг), або, у кращому разі, залишилися на колишньому рівні.
Така ситуація у галузі склалася через подорожчання газу для хлібозаводів та масового експорту української пшениці високої якості. Вітчизняним виробникам хліба її не вистачає, і вони змушені закуповувати борошно з української пшениці за кордоном, зокрема, у Туреччині.
Незважаючи на передноворічні обіцянки уряду постачати українським виробникам продовольства газ за пільговим тарифом, ціни все одно лізуть вгору, адже пільгові тарифи тільки називаються пільговими, а насправді і вони набагато вищі за минулорічні.
Ціни майже на всі продукти харчування вітчизняних виробників зростають, імпорт витісняє внутрішній продукт, якість продуктів знижується.
Великі агрохолдинги намагаються заробити на зростанні світових цін на продовольство та вивозять продукцію у значних обсягах. Що, у свою чергу, спровокувало різке зростання цін на продукти харчування всередині країни.
У зв’язку з тим, що українські аграрії масово експортували пшеницю високої якості, у вітчизняному виробництві її не вистачає. Тепер муку з українського зерна закуповуватимуть за кордоном. А це призведе до подорожчання хліба та борошняних виробів на чверть.