Аграріїв закликають фіксувати всі збитки завдані війною - Агролига

Для відбудови аграрної галузі потрібно вже сьогодні фіксувати всі збитки, завдані внаслідок військової агресії росії.

Така доказова база важлива для доведення в тому числі в міжнародних судах злочинів рф і відшкодування нею всіх втрат.

Для отримання відшкодування важливо мати підтвердження збитків. Тобто, потрібні фактаж і фіксація. Зрозуміло, що зібрати таку інформацію це складно і не одразу можливо.

«Це потребує людського та фінансового ресурсу, але без фіксації відшкодування взагалі не може бути реалізоване», – підкреслив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

На урядовому рівні наразі затверджені фактично всі базові постанови та накази щодо методики визначення шкоди та збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф.

На черзі — врегулювання на рівні постанови такої ж методики для особистих селянських господарств. Після погодження вказаного документа буде покрито всю цільову аудиторію, яка може мати необхідність та потребуватиме відшкодування за отримані збитки в агросфері.

«Наступний крок після того, як у нас є методологія, нормативна база та фіксація — це, звісно, визначення джерела покриття.
Ми вже маємо підтримку на рівні ООН та інших міжнародних інституцій, щоб із різних джерел (заморожених активів рф, репараційних тощо), але однозначно забезпечити відшкодування за рахунок країни-агресора.

Ці процеси, як показує практика, тривалі за часом, але нам їх треба спільно пройти.
Наша держава завжди допомагатиме боротися за те, щоб підприємці отримали свої кошти через прозорий і дієвий інструмент», — наголосив Тарас Висоцький.

На основі зібраної інформації створюється доказова база даних для підтвердження в,чинених злочинів російської федерації проти України.

Надалі зібрана доказова база використовуватиметься для подання індивідуальних заяв або приєднання до вже наявних колективних позовів до міжнародних судів з метою відшкодування завданої шкоди.

Крім того, функціонує Інтерактивна мапа руйнувань агросектору України. Портал створений, щоб показати реальні збитки сільгосппідприємств, завданих російською агресією.Зібрані докази можна використовувати як приклад для власної фіксації.

Також дані, відображені на мапі, допоможуть благодійним організаціям та міжнародним інвесторам отримати інформацію про руйнування, аби в подальшому підтримати підприємства.