Названо суму збитків агросектору України від вторгнення Росії - Агролига

Через воєнне вторгнення російської федерації на територію України загальні збитки нашої держави в сільському господарстві вже становлять 4,3 мільярда доларів.

Через блокаду українських морських портів на світовий ринок не може потрапити понад 20 млн тонн зернових та зернобобових та 5 млн олійних культур. Це урожай 2021 року! У липні розпочнеться перший збір озимих культур і питання експорту стане гострішим.

Ключові показники:

·                    У структурі пошкоджень найбільші втрати фіксуються внаслідок знищення або часткового пошкодження сільськогосподарських угідь та незбору врожаю — $2,135 млрд. Сільськогосподарські землі отримали два значні види пошкодження — мінне забруднення та пряме фізичне пошкодження. Вартість обстеження земель із високим ризиком мінного забруднення та розмінування постраждалих територій оцінюється у $436 млн.
·                    Південні регіони, які зараз страждають від окупації Росії та важких боїв, також є регіонами з найбільш розвиненою іригаційною інфраструктурою.
Орієнтовна вартість заміни та ремонту пошкодженої іригаційної інфраструктури становить $225 млн.
·                    Окрім прямого пошкодження земель — окупація, військові дії та мінні забруднення обмежують доступ фермерів до полів та можливості для збирання врожаю. Орієнтовно 2,4 млн га озимих культур загальною вартістю $1,435 млрд залишаться незібраними в результаті агресії Росії.
·                    Сільськогосподарська техніка та обладнання також зазнають пошкоджень внаслідок обстрілів, авіаударів та бойових дій, що відбуваються у безпосередній близькості.
Орієнтовна вартість заміни та ремонту пошкодженого машинного обладнання становить $926,1 млн.
·                    Є свідчення про те, що Росія цілеспрямовано знищує елеваторні потужності з метою ослаблення українського агросектору. Загальна сума збитків унаслідок пошкодження або знищення зерносховищ оцінюється у $272 млн.
·                    Оцінна вартість загиблих тварин становить понад $136 млн. Сільськогосподарські тварини гинуть не лише безпосередньо від активних бойових дій, а й від обмеженого фізичного доступу на ферми, обмеженої можливості для закупівлі кормів та надання ветеринарних послуг.
Орієнтовна кількість тварин, загиблих внаслідок агресії Росії у постраждалих районах, становить 42 тис. голів овець та кіз, 92 тис. голів великої рогатої худоби, 258 тис. свиней та понад 5,7 тис. голів птиці.

Неможливість реалізувати агропродукцію на міжнародних ринках – прямі збитки для українських аграріїв та економіки, а також значний тиск на платіжний баланс, що негативно впливає на курс валют.

Щомісяця через блокування морських портів Україна втрачає 1,5 млрд. доларів.

До того ж, українські елеватори, які не постраждали від бойових дій, стоять переповнені. Фермерам нема де зберігати наступний урожай, збір якого розпочнеться наприкінці червня.