0800 30-50-99(Бесплатно по Украине) info@agro-liga.com

Об’єднання зернотрейдерів “Українська зернова асоціація” (УЗА) звернулося до уряду з проханням організувати зерновий коридор для транспортування зерна до річкових портів Дунаю через прикордонний перехід біля с. Паланка (Молдова), дорога якого раніше не використовувалася для агроекспорту.

Як зазначається, у зв’язку з агресією росії та блокадою морських портів Азовського та Чорного морів, зерновики змушені експортувати культури через наземні та річкові шляхи сполучення з європейськими країнами з подальшим навантаженням у європейських портах Балтійського та Чорного морів.

Відповідний маршрут УЗА запропонувала як альтернативу проїзду залізничним мостом через Білгород-Дністровський лиман, який був пошкоджений через багаторазовий обстріл росіян і зараз не функціонує.

Пропускна здатність наземних та річкових переходів суттєво обмежена. В результаті експорт скоротився з 5-6 млн. т на місяць до 1,5 млн. т.

Враховуючи вищезазначений та поточний стан справ в Україні, УЗА просить уряд створити “зелений коридор” для перевезення зернових вантажів на експорт через дунайські порти, зокрема на ділянці поблизу с. Паланка.

Українська зернова асоціація (УЗА) – об’єднання виробників, переробників та великих експортерів зерна, які щорічно експортують близько 90% української зернової продукції.