Єврокомісія запустила онлайн-платформу для підтримки українського експорту - Агролига

Європейська комісія спільно з V_labs та Rail Cargo Group запустила торгову платформу для зерна «Зернові шляхи» — Grainlane, яка сприятиме оптимізації експорту зерна з України до держав-членів ЄС.

Уточняться, що зацікавлені сторони можуть безкоштовно зареєструватися на сайті, публікувати свої профілі та шукати відповідних ділових партнерів та можливість реалізації своїх експортних пропозицій.

«Платформа спрямована на підтримку українського експорту, встановлення контактів між європейським бізнесом, який пропонує транспортні послуги та/або можливість зберігання товарів, та українськими компаніями/трейдерами, а також дозволяє знаходити логістичних партнерів для експорту своєї продукції до держав-членів ЄС та третіх країни», — пояснили у міністерстві.

Платформа зосереджена на таких секторах: логістика, виробництво та переробка, експорт та імпорт сільськогосподарської продукції, експорт та імпорт харчових продуктів; експорт та імпорт сировини.

Ця платформа доповнює дві інші платформи, створені за підтримки Європейської комісії, для пошуку партнерів та тих, хто допомагає подолати проблеми, викликані війною, і які можуть бути корисні для бізнесу: платформа підтримки ланцюга поставок Enterprise Europe Network (EEN) та форум ЄС Clusters Support Україна.

Такий механізм має прискорити процес узгодження можливостей попиту та пропозиції.

При цьому гарантується повна прозорість попиту та пропозиції та оптимальна логістика для продукції.

Якщо платформа Grainlane буде широко користуватися попитом серед представників українських трейдерів і фермерів, до неї будуть додані додаткові функції: специфікація перетину кордону або база даних попиту на логістику на короткий термін.