Кіровоградська область – лідер з агрокредитування - Агролига

Українські аграрії на 11 травня отримали кредити для проведення посівної кампанії на суму 24,18 млрд грн.

Основну частину традиційно залучено за програмою портфельних гарантій — це 80% або 16,46 млрд грн, йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Тільки за останній тиждень банки видали 4,4 млрд грн новим 2070 агропозичальникам.

Тобто за добу видається близько 900 млн грн кредитів для підтримки власників вітчизняних агропідприємств.

Держава доклала всіх зусиль, щоб під час війни не допустити зриву посівної. Умови надання кредитів сільськогосподарським товаровиробникам максимально спрощені.

Понад 1 млрд грн кредитних коштів на сьогодні залучили аграрії восьми регіонів: Кіровоградська область (3,385 млрд грн), Вінницька (2,478 млрд грн), Київська (2,321 млрд грн), Одеська (2,03 млрд грн), Дніпропетровська (1,937 млрд грн) ), Полтавська (1,619 млрд грн), Волинська (1,518 млрд грн), Львівська (1,3 млрд грн).

Додаткове фінансування с/г товаровиробники залучають у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9». На сьогоднішній день його отримали вже 9264 аграрії.

Наголошується, що у предмет застави було додано зерно як основну заставу. Це важлива зміна до стандартних підходів до кредитування, які були минулими роками.

У рамках зазначеної програми с/г товаровиробники можуть залучити до 60 млн. грн. терміном півроку. Протягом дії військового стану та місяць після його завершення вони можуть отримати кредит під 0%. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Обмежень за кількістю землі на обробці немає.

Ці кошти потрібні підприємцям для того, щоб якомога ефективніше налагодити виробництво.

Наші аграрії працюють, щоб цього року на всі виклики зібрати гідний урожай, прогодувати українців та не допустити дефіциту продовольства.

Скористатися програмою можуть аграрії, що належать сільгоспвиробникам. А ті з них, хто залучає в банку кредит на суму до 60 млн. грн., матиме нульову процентну ставку протягом 6 місяців.