Комплексні добрива, їх види та переваги- Агролига

Комплексні добрива — добрива, що містять одночасно два або три основних елементи живлення.

У них часто є мікроелементи, фунгіциди, гербіциди та інші хімічні речовини, які сприяють кращому росту і розвитку сільськогосподарських культур.

Комплексні добрива містять два, три і більше елементів живлення:

азот, фосфор, калій, магній, сірку та різні мікроелементи.

Розрізняють подвійні (фосфоро-калійні P + K, азотно-фосфорні N + P, азотно-калійні N + K) і потрійні добрива (азотно-фосфорно-калійні N + P + K).

За способом виробництва поділяють на: складні, складно-змішані (комбіновані) і змішані добрива. 

  • Складні добрива промислового виробництва одержують при хімічній взаємодії вихідних компонентів (калійна селітра, аммофос, діамофос).
  • Складно-змішані — у єдиному технологічному процесі із простих або складних добрив (нітрофос, нітрофоска, нітроаммофос, нітроаммофоска, фосфорнокалійні, рідкі комплексні).
  • Змішані добриваодержують шляхом змішування простих.

Комплексні добрива дозволяють будь-якому фермеру отримувати хороші врожаї, адже навіть якщо є дефіцит одного із зазначених елементів, рослина може суттєво постраждати від порушення у неї всіх процесів обміну речовин.

Комплексні добрива підходять для будь-якого типу ґрунтів. Вони являються водорозчинними та такими, що майже не впливають на кислотність.

Головне завдання кожного аграрія, який користується такими добривами, полягає у визначенні потрібного для внесення підживки рівня добрив оскільки передозування комплексними добривами ні до чого хорошого не призводить.

Добриво складне мінеральне — це хімічні сполуки, що включають кілька поживних елементів, наприклад нітрат калію водночас містить калій та азот. 

Змішані добрива — це суміші простих добрив, які містять поживні речовини, до прикладу, суміш сульфату амонію і хлориду калію.

Складнозмішані комплексні мінеральні добрива вміщають в одну гранулу декілька речовин і різняться від складних тим, що не утворюють єдину хімічну сполуку. Сюди належать нітрофос і нітроамофоска.

Нітроамофоска включає три основні елементи — калій, фосфор та азот у вигляді різних солей. Добриво підходить для будь-яких культур і типів ґрунту.

Для підживлення сільськогосподарських культур використовують рідкі і гранульовані комплексні добрива. Зазвичай перевагу надають гранульованим комплексним добривам, адже їх легше вносити і такі добрива менше злежуються.

NPK добрива мають безперечну перевагу над іншими добривами, адже їхні елементи збалансовані та легко засвоюються.  

Велика кількість поживних складників в одній гранулі комплексного NPK добрива дає змогу ефективно використовувати його для цілої низки сільськогосподарських культур.

Перед тим, як обрати комплексне мінеральне добриво, особливо якщо ви у пошуках добрива для кислих ґрунтів, потрібно дізнатися кислотність ґрунту на ділянці, адже саме цей показник визначатиме, яке добриво має бути пріоритетним.

Також, обираючи комплексне мінеральне добриво, варто віддавати перевагу сертифікованій продукції, ефективність якої перевірена дослідженнями.

Продукція повинна бути внесена в державний реєстр пестецидів та агрохімікатів дозволених для використання в Україні, це убезпечить споживача від фальсифікату.

Для того аби придбати високоякісні та ефективні комплексні мінеральні добрива за кращою ціною та в найкращому асортименті, обов’язково зверніться в нашу компанію.

Спеціально для того аби у охочих була можливість купувати лише найбільш популярні комплексні добрива, використання яких дає максимально можливий ефект, в онлайн каталозі «Agroliga» зібрали наступні різновиди мінеральних комплексних добрив, які упродовж багатьох років успішно використовуються аграріями:

Замовити згадані комплексні добрива можна у зручному онлайн режимі, також передбачена швидка по часу доставка замовлень по всіх містах України.

Якщо раптом сталося так, що у вас виникли труднощі з підбором необхідних вам у тій чи іншій ситуації комплексних добрив, або ж труднощі з оформленням вашого замовлення, дзвоніть за номерами вказаними на сайті, наші кваліфіковані консультанти з задоволенням вам допоможуть.