Комплексні мінеральні добрива – це добрива, що містять кілька поживних елементів у складі одного з’єднання або у вигляді спеціальної суміші підібраних речовин, необхідних для нормального зростання та розвитку всіх видів культурних рослин.
Комплексні добрива для городу можна використовувати в рідкому вигляді для позакореневих підживлень.
Сухі суміші розводять у меншій концентрації та обприскують листя, щоб за короткий час ліквідувати дефіцит поживних речовин. Щоб правильно підгодувати рослини, необхідно за перших ознак правильно підібрати добрива і внести його позакореневим способом.
Найбільш популярні дві групи складних добрив: змішані добрива та азофоска.
Азофоска (NPK) — це популярне добриво включає три компоненти: азот, фосфор та калій. Ці речовини легко засвоюються і збільшують швидкість росту та дозрівання, сприяють рясному цвітінню та покращують смакові якості плодів. Для томатів, перцю та огірків використовується діамофоска. Це добриво, друга назва якого «діамоній фосфат» містить азот в амонійній формі. В результаті він не схильний до випаровування, вивітрювання і вимивання.
Комплексні мінеральні добрива відіграють важливу роль у підвищенні врожайності та якості рослин, що вирощуються, цей факт не викликає сумніву. Вони необхідні для забезпечення нормального зростання та розвитку плодових, ягідних, овочевих та квіткових культур.
Комплексні добрива значною мірою збільшують стійкість рослин до температурних впливів. Вони покращують смакові якості плодів та ягід.
До складу всіх комплексних добрив у різних пропорціях зазвичай входять два: амофос ( NP 12:52, NP 11:52, NP 10:46) або три базові компоненти: азот, калій і фосфор: азофоска і нітроамофоска.
Комплексні добрива відрізняються за вмістом та відсотковим складом тієї чи іншої речовини, а також вмістом різних мікро- та макроелементів.
Добрива маркуються трьома цифрами, що позначають вміст азоту, фосфору та калію. Найбільш поширена марка «10:26:26».
Переваги комплексного добрива:
· у кожній гранулі міститься весь набір корисних речовин; |
· користь забезпечена навіть за недостатнього зволоження грунту; |
· високий вміст поживних елементів за відсутності баласту; |
· зниження витрат на зберігання, перевезення та застосування. |
Добрива поставляються у гранулах рожевого чи іншого кольору залежно від виробника та мають нейтральну кислотність. Тому їх можна застосовувати для збагачення кислого ґрунту без змішування з вапном.
Гранули можна зберігати в приміщеннях з гарною вентиляцією далеко від харчових продуктів.
Недоліки комплексних добрив менш численні. Суть у тому, що кожній рослині потрібно певне співвідношення корисних речовин, тому нерідко доводиться коригувати догляд за культурами додатковим внесенням однокомпонентних підживлень.
Застосування комплексних мінеральних добрив сильно спрощує та здешевлює підживлення овочевих, садових та квіткових культур. Таким простим способом можна забезпечити собі збирання багатого врожаю овочів та ягід. Перед використанням будь-якого добрива не забудьте уважно прочитати інструкцію із застосуванням, яка зазвичай знаходиться на упаковці.