Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголосила про початок збору заявок на одержання насіння ярих культур (пшениця, ячмінь, горох) для підтримки малих фермерів у прифронтових областях.
Вона стала можливою завдяки фінансуванню Європейського Союзу та спрямована на надання інвестиційної грантової допомоги мікро- та малим сільськогосподарським виробникам, кооперативам та асоціаціям виробників географічних вказівок.
Подати заявку на отримання підтримки у рамках програми необхідно через Державний аграрний реєстр (ДАР).
Кожен бенефіціар отримає 2 тис. кг насіння ярих культур, що дозволить засіяти 10 га землі. Залежно від регіону, фермери можуть вибрати одну з трьох ярих культур: пшеницю, ячмінь або горох.
Загалом 3 тис. малих фермерських господарств отримають підтримку у таких областях: Сумська, Чернігівська, Донецька, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська та Одеська.
Програма орієнтована на юридичних осіб (фермерські господарства та товариства з обмеженою відповідальністю) та фізичних осіб-підприємців,
які мають зареєстровані сільськогосподарські угіддя площею від 10 до 500 га.
У програмі можуть брати участь тільки ті заявники, які зареєстровані та ведуть свою діяльність у вищезгаданих областях, що постраждали від війни», кінцевий термін подання заявки — 10 березня 2023 року.
На основі отриманих заявок ФАО надасть виробникам інвестиційні кошти у розмірі:
- до 370 000 гривень (10 000 доларів США) для малих фермерських господарств;
- до 925 000 гривень (25 000 доларів США) для сільськогосподарських малих та середніх підприємств, сільськогосподарських кооперативів та об’єднань виробників ДЗ.
Гранти надаватимуться в українській гривні за переважаючим чинним обмінним курсом, а отримувачі допомоги повинні будуть зробити відповідний внесок у натуральній чи фінансовій формі у розмірі не менше 10 відсотків вартості запропонованої інвестиції.
Також продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує тендер на закупівлю та доставку насіння картоплі для підтримки вразливих домогосподарств у сільській місцевості під час весняної посівної кампанії.
Всього буде закуплено 2,6 тис. т сертифікованого насіння картоплі, яке буде розподілено у формі наборів по 25 кг у кожному.
В рамках цього тендеру потенційні постачальники можуть подавати пропозиції як на весь обсяг, так і на окремі партії необхідного насіннєвого матеріалу.