Країни Заходу передають Україні мобільні зерносховища - Агролига

Україна незабаром отримає першу партію рукавів для тимчасового зберігання сільгоспкультур — мобільних зерносховищ, потреба яких виникла через дефіцит потужностей для зберігання, викликаний тимчасовою окупацією РФ частини її територій і руйнування деяких елеваторів.

З відповідним запитом щодо надання Україні мобільних зерносховищ Міністерство аграрної політики та продовольства звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії та ЄС.

Наразі перша партія зазначених рукавів уже пливе в Україну, повідомляється на сайті відомства.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич розповів, що через досить проблематичний темп розвитку експорту через блокування морських портів, дефіцит потужностей для зберігання врожаю до кінця року може досягати від 10 до 15 млн тонн.

Це технологічні «рукави», довгі поліетиленові мішки, у яких прямо на полях можна зберігати до 200 тисяч тонн зерна.

Крім цього, Україні передадуть ще один варіант мобільних зерносховищ, поширених у США та Канаді – тимчасові силуси. Це великі металеві кільця, що кріпляться на звичайному майданчику.

На них стелять спеціальний матеріал, який не пропускає вологи, а зверху натягують тент, що зберігає врожай від впливу погоди. Силус може вмістити близько 5 тисяч тонн зернових.

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило, що українські фермери вже закуповують мобільні зерносховища, насамперед рукави для зберігання зерна.

До початку повномасштабного вторгнення росії в Україну фермери мали приблизно 75 мільйонів тонн елеваторних потужностей.

За час повномасштабної війни зерносховища ємністю 10 мільйонів тонн опинилися на тимчасово окупованих Росією територіях, були пошкоджені або знищені внаслідок цілеспрямованих атак військ Росії.