Рада ратифікувала скасування мит та квот у торгівлі з Британією - Агролига

У Верховній Раді ратифікували Угоду між Україною та Великобританією про скасування всіх ввізних мит та тарифних квот у двосторонній торгівлі на рік.

До речі, сторони домовилися про можливість продовження угоди більш тривалий термін.

Ратифікацію підтримав 301 народний депутат. Угода діятиме протягом 12 місяців, але за домовленістю між сторонами може бути продовжена на новий термін.

Завдяки скасування ввізного мита та тарифних квот українські виробники зможуть збільшити експорт із високою доданою вартістю.

Йдеться про борошно, молочну продукцію, м’ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, соки, цукор тощо. Саме ці товари Україна традиційно експортує до Великої Британії.

Це один із кроків до повного відкриття ринків G7 («Великої сімки») та Євросоюзу для України.

У 2021 році товарообіг між країнами зріс майже на 57% і склав 2,2 млрд доларів. У свою чергу експорт показав значну динаміку, додавши +62% і перевищивши 1 млрд доларів.

Вказано, що коли угода набуде чинності, будуть створені юридичні підстави для розвитку механізмів та інституційних рамок політичного та секторального співробітництва між Україною та Великобританією на основі солідарності, взаємної довіри, загальної відповідальності та стратегічного партнерства.

Також документ передбачає створення діалогу стратегічного партнерства, який на регулярній основі розглядатиме будь-які двосторонні чи міжнародні питання, становитимуть взаємний інтерес.

Зокрема, йдеться про питання безпеки, економіки та міграції. Також розглядатимуться будь-які основні питання, що виникають у рамках угоди. Діалог стратегічного партнерства складатиметься з чиновників чи членів урядів України та Сполученого Королівства.

Реалізація має забезпечити умови безперебійного функціонування режиму вільної торгівлі між Україною та Сполученим Королівством.

Режим діятиме на тому рівні, який сьогодні встановлено режимом поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі відповідно до угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

З набранням чинності Угодою очікується збільшення обсягів торгівлі, насамперед за рахунок торгівлі товарами в рамках безмитних тарифних квот.

Відповідно до позиції ЄС, передбачений обсяг безмитних тарифних квот Сполученого Королівства надаватиметься додатково до безмитних тарифних квот у рамках Угоди про асоціацію, розмір яких, незважаючи на вихід Сполученого Королівства з ЄС, не буде зменшено.