Питання «Куди інвестувати гроші у 2022 році, щоб отримати дохід» виникає у багатьох людей, які хочуть примножити їх та заробити ще більше.

Способів, куди вкласти гроші, досить багато – від класичних до високоризикованих інвестицій. Потрібно поділяти їх за сумою вкладення та тривалості інвестування (короткострокове, довгострокове), планованому відсотковому результату.

Більшість аграрних компаній інвестують у розширення виробничих потужностей.

Багато хто також змушений займатися оновленням основних фондів та інфраструктури виробництва і лише після цього вони зможуть вкладатися у цифрові рішення.

Інвестиції в інші бізнес-напрямки — добрий спосіб не лише примножити свій капітал, а й підтримати аграрний бізнес у нестабільний період.

Рівень цифровізації агро вкрай неоднорідний – є підприємства, як правило, це великі агрохолдинги, у яких навіть за світовими мірками дуже високий рівень ІТ-розвитку. Зазвичай ці компанії орієнтовані працювати з вимогливим кінцевим споживачем, експорту: щоб конкурувати на міжнародних ринках, необхідно бути технологічно модернізованим. З іншого боку, у країні багато фермерських господарств, які не можуть собі дозволити впровадження навіть базових ІТ-рішень.

Багато українських фермерів працюють на ринку нерухомості. Деякі, розпочавши з вирощування сільгоспкультур чи тваринництва, згодом переходять у переробку чи інші суміжні бізнеси.

В умовах стабільної економіки ціни на житло зростають. Особливо ця тенденція є актуальною для великих міст. Тому багато інвесторів вкладають кошти у нерухомість. Цей напрямок буде перспективним для інвестицій і у 2022 році.

До переваг вкладень у нерухомість можна віднести:

  • мінімальні ризики;
  • можливість пасивного заробітку на оренді;
  • примноження капіталу рахунок купівлі нерухомості на початкових етапах будівництва.

Основний недолік полягає в тому, що інвестувати потрібно досить серйозну суму. Крім того, потрібно враховувати такі фактори:

  • відсутність попиту на житло у невеликих містах;
  • додаткові витрати на обслуговування нерухомості;
  • ймовірність пошкодження об’єкта через форс-мажорні обставини.

Вартість квадратного метра багато в чому залежить від розташування. Наприклад, на ціну впливають: престижність району, відстань до метро чи великих транспортних магістралей, розвиненість інфраструктури та інше.

Найчастіше вклади у житло окупаються і з часом приносять прибуток, але можливі ризики слід враховувати.

Зараз, в епоху фінансового спаду, ціни на житло сильно впали, і це є гарною нагодою для її покупки. Після кризи завжди настає зростання, але й ціни підуть нагору. Окрім житла, можна придбати й земельні ділянки.

Купівля житлової нерухомості була і залишається надійним способом не лише зберегти, а й примножити заощадження. І аграрії, як і представники інших бізнесів, активно інвестують у квадратні метри.