Органічне добриво з Волині - Агролига

Гнідавський цукровий завод щодня реалізує понад 300 т барди сільськогосподарським підприємствам Волині та сусідніх областей.

Вже цього року органічне добриво покаже свою результативність кількості та якості врожаю. Підприємство першим в Україні створило національну цукрову торгову марку — ТМ «Солодко», під якою виробляє та фасує цукор із 2003 р.

Фахівці стверджують, що 10 т меласної барди можуть замінити чотири мішки селітри, а з огляду на сьогоднішні ціни на добрива — це дуже вигідна пропозиція, тим більше, що мелясна барда є органічним добривом.

Експорт органічної продукції з України складає €178,6 млн, це у 4,7 разів більше, ніж продається цієї продукції в роздрібній мережі країни — на €38 млн.

Цього року ціна добрив побила всі рекорди, а фахівці прогнозують зниження врожайності, адже не всі зможуть купувати селітру чи інші добрива за такими цінами.

Для нормального врожаю необхідно вносити селітру, амофос, хлористий калій, а крім цього органіку та мікроелементи. Все це є в мелясній барді, яка ще кілька років тому була продуктом переробки, а нині є цінним органічним добривом.

Сьогодні мелясна барда пройшла всі необхідні експертизи вітчизняних та зарубіжних лабораторій, оцінивши вміст мінеральних добрив, провідні фахівці рекомендували використати цей продукт для підживлення сільськогосподарських земель.

На підприємстві запевняють, що мелясну барду можна вносити під усі види культур відповідно до методичних рекомендацій.

Вже цього року органічне добриво покаже свою результативність від кількості та якості врожаю.