Міністр сільського господарства Польщі заявив, що експорт українського зерна може бути перенаправлений через Польщу, доки Росія перешкоджає його вивезенню через порти Чорного моря.
Хенрік Ковальчик, який також є віце-прем’єром, заявив про це у Варшаві у присутності міністра сільського господарства США Тома Вільсака, міністра сільського господарства України та голови комісії ЄС із сільського господарства.
Експорт українського зерна було порушено, що може погіршити проблеми з нестачею продовольства, голодом та інфляцією у всьому світі.
Ковальчик заявив, що польські порти на Балтійському морі готові використати для перевезень українського зерна до інших країн.
Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький вигадав, як вивезти зерно з України. За рахунок Євросоюзу, звісно.
Моравецький вважає, що вивезти зерно можна через Польщу. При цьому Євросоюз має взяти на себе частину логістичних витрат на експорт. За словами польського прем’єра, це “треба зробити швидко”.
Європейський Союз має швидко допомогти Польщі у розширенні інфраструктурних рішень,
– заявив Моравецький.
Він додав, що українське зерно має бути у максимально стислий термін експортовано в інші частини світу, особливо на Близький Схід та Північну Африку.
Відсутність експорту зерна з України – це потужна проблема Близького Сходу, а також півночі Африки,
– уточнив польський прем’єр.
Польща готова розширити власну інфраструктуру для транспортування заблокованого росією українського зерна на Близький Схід та країни Африки, і їй потрібно для цього кілька місяців.
Також готова змінити та поширити можливості прикордонної, транспортної, залізничної та портової інфраструктури у стислий термін.
Ми не зможемо цього зробити за кілька тижнів, але протягом місяців зможемо досягти певного результату», — повідомив польський прем’єр.
Моравецький зазначив, що українське зерно не створює конкуренції Польщі.
«Ми допомагаємо одночасно зберегти мир та безпеку у дуже важливих країнах та регіонах, що межують з Європою на півдні та південному сході», — наголосив Моравецький.
За його словами, Польща запропонувала «дуже конструктивну співпрацю» і перебуватиме у близькому контакті з Єврокомісією з приводу того, що Польща може зробити, щоб налагодити транспортування через польський кордон та широку колію до залізничної станції Славкув.
Принаймні частину зерна, яке застрягло на узбережжі Чорного моря, можна буде швидко транспортувати (за кордон) резюмував польський прем’єр.