Україна зібрала врожай — уже отримали понад 40 млн. тонн. Не найнижчий за сучасну історію країни, але найгірший за останні сім років.

Та й ціна зерна цього року надто висока, щоб розбазарювати вирощене ліворуч та праворуч. Особливо на тлі скорочення посівних площ озимої пшениці та усвідомлення того, що врожай 2023-го буде незрозумілим.

Українські аграрії цього року не змогли зібрати кукурудзу на зерно приблизно на 2 млн. га.

Причиною такої ситуації стали бойові дії, заміновані поля, нестача палива чи працівників. Крім того, високі витрати та атаки росії на українську енергетичну інфраструктуру унеможливлюють сушіння зібраного врожаю.

Кукурудза — експортна культура, активність її збирання безпосередньо залежить не лише від погоди, роботи «зернового коридору» (ініціатива ООН, Туреччини, України, яка дозволила розблокувати експорт зерна із трьох українських портів), а й від ціни.

Усі добре розуміють, що рекордні торішні 42 млн. тонн нам тільки снилися. Намолотили 15,5 млн. тонн з площі 2,5 млн. га. 40% площ кукурудзи очікують на полях, а мотивації збирати її немає.

В умовах 2022-го, якщо балансувати між думками та настроями фермерів, тобто всі шанси, що близько мільйона гектарів, або у перерахунку на тонни — 6 млн тонн кукурудзи, зимуватимуть у полі в очікуванні кращої долі.

За даними Мінагрополітики України, станом на 16 грудня сільгоспвиробники обмолотили кукурудзу на зерно на площі 2,9 млн. га, що становить 70% від плану. Намолочено 18,4 млн т за врожайності 62,7 ц/га.