Україна розраховує на продовження безмитної торгівлі з ЄС до кінця 2024 року - Агролига

Україна розраховує на прогрес в інтеграції до внутрішнього ринку ЄС та на продовження терміну дії режиму безмитної торгівлі з Євросоюзом ще на два роки – до кінця 2024-го.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр фінансів Сергій Марченко зустрілися з Виконавчим віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом.

«Зокрема, важливо до кінця 2024 року зберегти безмитне ввезення наших товарів до Євросоюзу», — відзначив Шмигаль.

Він подякував за потужну макрофінансову допомогу Євросоюзу, зокрема за програму підтримки обсягом 18 млрд євро, з яких 3 млрд євро вже надійшло в Україну.

Ми маємо план завершити сагу з промбезвізом та укласти Угоду про доступ українських товарів до ринку ЄС (АСАА). На жаль, війна трохи сповільнила швидкість оціночних місій, але їх буде здійснено, і угода буде укладена.

Механізм роботи над угодою АСАА є моделлю для інших сфер, де Україна має намір інтегруватись у внутрішній ринок ЄС. А глибина оцінки відповідності законодавства повністю відповідає вимогам переговорів щодо вступу до ЄС.

Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що ЄС є головним торговим партнером України на сьогодні.

Це сталося завдяки рішенню ЄС щодо застосування автономних торгових заходів у вигляді скасування всіх мит, угоди щодо автомобільних перевезень, ефективної реалізації логістичних шляхів солідарності.

Для України важливо до кінця 2024 року зберегти безмитне ввезення наших товарів до Євросоюзу.

Щоб збільшити ефективність торгівлі, Міністерство економіки та DG Trade погодили оновлений Пріоритетний план заходів щодо посилення імплементації Угоди про вільну торгівлю. Основний акцент цього плану – інтеграція України у внутрішній ринок ЄС.

За результатами переговорів сторони підписали угоду щодо участі України у програмі ЄС «Єдиний ринок» із бюджетом 4,2 млрд євро.

Програма спрямована на забезпечення «зеленого» та цифрового переходів та сприятиме розвитку конкурентоспроможності українського бізнесу.