Україна встановила рекорд зернового коридору - Агролига

За час дії так званого зернового коридору з портів України вийшли понад 200 суден із агропродукцією.

Зернова угода діє менш як два місяці – з 1 серпня. Майже за два місяці роботи зернового коридору з українських портів вийшли 238 суден із 5,46 млн т агропродукції, призначеної для країн Азії, Європи та Африки.

Найбільший кейпсайз із 115 тис. т українського продовольства вийшов із порту «Південний» в межах «зернової ініціативи». 

Обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України в 2022/23 МР станом на 28 вересня становив майже 7,97 млн ​​т, що на 41% менше за показник минулого сезону.

Для світу це продовольча безпека, а для України – експортні надходження, допомога нашому агросектору та економіці загалом, – зазначив Шмигаль.

На полях 77-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку обговорювалося продовження функціонування зернового коридору. Зокрема, переговори щодо деталей відбулися з генсеком ООН Антоніу Гутеррішем, який відіграв важливу роль у підписанні зернової угоди.

Угода діє 120 днів із моменту підписання (до 19 листопада). Воно може бути продовжено на той самий період, якщо одна зі сторін не вирішить припинити його дію.
Саме тому Київ працює на випередження та обговорює це питання з ООН та Туреччиною.

Україна готова значно збільшити експорт нашої агропродукції країнам, що потребують, і відповідну взаємодію з ООН заради гуманітарних цілей та допомоги таким країнам, як Сомалі, Ефіопія тощо.